Средба на Иванов и Вучиќ во Белград

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе одржи средба со новиот српски претседател Александар Вучиќ. Иванов синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ, на која беа поканети околу пет илјади гости, а присуствуваа премиери, министри, претставници на дипломатскиот кор од регионот, Европа и светот, меѓу кои еврокомесарот за проширување на Европската унија Јоханес Хан и заменик-помошникот на државниот секретар за Европа и Евроазија во Стејт департментот Хојт Ји.

Share.