Страшна сообраќајка кај Смоквица

0
551
Страшна сообраќајна несреќа се случи пред малку  во близина на Смоквица.

Две возила од марка „Пежо“ и „Поло класик караван“ се судрија на 150 метри пред автопатот. Според фотографиите на Курир, причинета е огромна материјална штета.

hororsoobrakajkaa

Полицијата и возила на Противпожарната служба веќе се на терен.

hororsoobrakajka33