Студ, ветер и снег во Грција

0
495

Студено време, проследено со снег и ветер ја зафатија денеска Грција, јавуваат грчки медиуми.

Синоптичарите очекуваат температурите драстично да се намалат и предупредуваат за можна голомразица на патиштата.