Студено време

0
528

Во Македонија во сабота не очекува многу студено утро со ниски утрински температури кои ќе се движат од -7 до 1 степен. Во текот на денот ќе биде сончево и потопло. Ќе дува доумерен слаб северозападен и североисточен ветер. Максималните дневни температури ќе се движат од 3 до 13 степени.

Во Македонија и во недела не очекува студено утро со температури од -8 до 0 степени. Преку ден сончево со дневни температури од 4 до 14 степени. Благ пораст на температурите не очекува во понеделник и вторник кога ке преовладува претежно сончево време со локална облачност и дневни температури од 5 до 15 степени. Дополнително зголемување на облачноста се очекува во среда, а максималните температури ќе се движат од 4 до 13 степени