Судењето за насилството во Собранието одложено

0
397

Во скопскиот Кривичен суд денеска беше одложено првото рочиште за деветтемина обвинети за насилствата во македонското Собрание што се случија на 27 април. Судењето е одложено за 23 мај поради неприсуство на еден од обвинетите кој требаше да биде донесен од домашен притвор.

Во поддршка на обвинетите пред судот беа собрани припадници на здружението „Тврдокорни“.