Судири меѓу полицијата и демонстранти во Париз

0
393

Двајца полицајци се повредени при судирите кои избувнаа меѓу полицијата и маскирани млади лица за време на првомајски демонстрации во Париз, пренесе AФП.

„Маскирани лица фрлаа предмети и молотови коктели на полицијата, која одговори со солзавец. Двајца полицајци се повредени“, објавија француските власти.