Свежо и ветровито

0
433

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Кон крајот на денот на крајниот исток на земјата ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Утринската температура се движи од 10 до 17 Целзиусови степени, а максималната дневна ќе достигне од 22 до 28 степени.