СВР Битола- Скршено стакло од канцелација на ВМРО ДПМНЕ

0
276

Битолската полиција соопшти дека во 21,15 часот во СВР-Битола било пријавено дека на ул.„Црвени Стени“ било скршено стакло на влезната врата од месна канцеларија на политичката партија “ВМРО-ДПМНЕ“. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.