Тачи, Бонева и Самка на распит во СЈО

0
316

Мендух Тачи, Силвана Бонева, Самка Ибраимовски и други личности од политичкиот живот денеска трева да се појават на распит во Специјалното јавно обвинителство.

Од ПЦЕТ на Ибраимовски потврдија дека тој е повикан како сведок поради изборни измами и дискриминација по етничка припадност, што произлегуваат од прислушуваните разговори кои се предмет на истрагата.

Ова следува откако првиот човек на СЈО, Катица Јанева, најави дека го зголемува интензитетот на истрагите.