Талески и Камчев на прославата на ФК Пелистер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На синоќешната прослава за освоениот Куп на Македонија на ФК Пелистер која се одржа на Широк сокак заедно со фудбалерите пред присутните пристигна и градоначалникот на Битола Владимир Талески и Јордан Камчев од бордот на директори.

Едниот рече дека сето она што го правеле, сега се остварува, а тоа е спортска Битола и Битола во Европа, а Камчев вети продолжување на финансирањето на клубот.

Share.