Терористички напад во Египет

0
337

Најмалку шест лица загинаа во експлозија во египетската престолнина Каиро, објавија локалните медиуми. Меѓу загинатите се и тројца полицајци.  17 лица се повредени во терористички напад во Каиро.

Бомбата експлодирала во областа Гиза кога полицајците пристигнале пред зградата во која се наоѓале исламистите, велат очевидци за Reuters.