Тешка кражба во Прилеп, му зеле околу 400.000 денари

0
521

На 29/30.10.2017 година било пријавено дека во временскиот период од 18,45 до 00,30 часот во Прилеп на ул.“Тале Христов“ во куќата сопственост на Р.М. (65), непознат сторител извршил тешка кражба со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 400.000 денари. Имено, сторителот го скршил цилиндарот од бравата од влезната дрвена врата од куќата, влегол внатре и одзел еден лап топ компјутер и 373.000 денари по што го напуштил местото на настанот. Увид извршила увидна екипа од ПС Прилеп. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.