Тешка сообраќајка на патот Прилеп-Крушево

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Тико” и „опел корса” се судриле вчера околу 17 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево. Поради големата оштетеност на возилата, морала да интервенира и противпожарната единица, која со посебна опрема ги извадила патниците од возилата, од кои три се тешко повредени, а едно е во критична состојба.

Share.