Тешко повреден битолчанец во училишен двор

0
2423

На 08.05.2016 година во СВР-Битола, од ИМП-Битола пријавено е дека на спортското игралиште во ОУ„Коле Канински“-Битола, на асфалтната подлога бил пронајден А.М.(34) од Битола, со повреди во пределот на главата. А.М. е пренесен во Клиничката болница-Битола каде му се констатирани тешки телесни повреди, по што е задржан на лекување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.