Тежок ривал и трнлив пат го чека Шундовски до групната фаза на ЕХФ Купот

0
471

Звонко Шундовски и ЦСМ Букурешт ќе се соочат со Фригорификос Морасо од Шпанија во плеј-офот за пласман во групната фаза на ЕХФ Купот. Победниците од овие двомечи ќе се пласираат во групната фаза од Купот на ЕХФ. Натпреварите се играат на 21/22 ноември и една недела подоцна.

Фуксе Берлин – Шамбери

ЦСМ Букурешт – Фригорификос Моразо

Магдебург – Чургои

Винтертур – Азоти Пулави

Истадс – Татабања

Марибор – Динамо Букурешт

Алпла Хард – СКА Минск

Горење Велење – Холстебро

Алборг – Сент Гален

Иниција Хаселт – Хелветиа Анаитасуна

Борац – ОЦИ Лајонс

МАТ Плзењ – Силкеборг

Нексе – Нант

Горник Забже – Гепинген

Хаукар – Сен Рафаел

Грањoлерс – Арендал