The Government за Разбуди ме и новиот видео запис

0
398

Битолчаните The Government го објавија својот деби албум.
Албумот е наречен “Разбуди ме” и содржи осум песни од кои пет се на македонски и три на англиски јазик.
Заедно со албумот го промовираа и нивниот прв видео запис за композицијата “Црна земја” која е и саунтрак на филмот “Обожение”.
Албумот е снимен во студиото на Младинскиот културен центар во Битола,а издаден е од издавачката куќа Take it or leave it records од Белград.Повеќе од разговорот со The Government во Бар чаршија.