Тинејџерка од Битола паднала од втор кат во Скопје

0
456

На скопските клиники ноќта кон понеделникот била донесена девојка со тешки телесни повреди по пад од зграда, соопшти полицијата.

Имено, во 3 часот утрово, од Ургентен Центар – Скопје пријавено е дека кај нив е донесена И.Н.(19) од Битола со повреди од пад од втор спрат од зграда на улицата „Бранислав Нушиќ“.

Девојката се здобила со тешки телени повреди.

Се работи на целосно расчистување на настанот.