Томе Китановски го смени клубот, но не и државата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Десниот бек Томе Китановски по шест месеци минати во Вождовац, каде настапуваше стандардно и го освои 14 место, ја менува средината, но останува во српската Јелен супер лига.Негов нов клуб е Младост Лучани и битолчанецот веќе се приклучи на подготовките со својата нова екипа на Златибор. „Се работи за добар клуб. Слушам добри работи за Младост, дека се работи професионално и на сите нивоа во клубот. Целта ми е да ме послужи здравјето, да одиграм што е можно повеќе натпревари и заедно со тимот да ги оствариме зацртаните цели„ истакна Томе Китановски за официјалната страна на Младост Лучани. Оваа екипа во штотуку завршениот шампионат на Србија го освои 9 есто. Китановски пред Вождовац настапуваше за Пелистер и Универзитатеа Крајова. Има и шест настапи за младинската репрезентација на Македонија.

Share.