Топиќ наскоро ќе биде претставен во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Петар Топиќ се наоѓа пред потпис со битолски Пелистер. Недостига само целосна докуменатција, а личните услови со ракометарот се веќе договорени. Во текот на неделата се очекува негово доаѓање во Битола на потпис на договорот, кој клубот од под Пелистер, инсистира да биде на две години. 24 годишниот кружен напаѓач е висок 204 сантиметри и по настапот во Металург, се враќа во Македонија. Пелистер беше заинтересиран и за  Нешовановиќ, но тој потпиша за францускиот Гренобл. Освен Топиќ, Пелистер ќе ангажира уште еден странец и три домашни ракометари.

Share.