Торнада зафатија делови од САД

0
448
Две лица загинаа во силните торнада што ги зафатија регионите од јужниот дел на американската сојузна држава Оклахома, пренесоа американските медиуми.
Торнада биле регистрирани и во државите Ајова и Небраска, но засега нема податоци за повредени лица или предизвикана значителна материјална штета.