Трамп: Мојата поддршка е посилна од кога и да било, и покрај гласините за 2020 година

0
517

Претседателот Доналд Трамп инсистира дека неговата поддршка е посилна од кога и да било, и покрај извештајот дека некои републиканци тежнеат на претседателски избори 2020 година без него.Трамп на твитер вели дека „базата на Трамп е далеку поголема и посилна од кога и да е порано (наспроти лажните анкети на лажните вести).

Тој особно ги критикуваше „неуспешните Њујорк тајмс“. Њујорк тајмс изнесе наводи дека некои републиканци размислувајќи за изборите во 2020 година го вклучуваат потпретседателот Мајк Пенс. Пенс рече дека таквиот извештај е лажен.

Трамп исто така твитна дека „напорно работи“ од неговиот приватен голф-клуб во централениот дел на Њу Џерси, додека системот за греење и ладење во Белата куќа се поправа и планира да оди во Њујорк следната недела за „повеќе состаноци“, пренесе АП.

mkd.mk