Трамп отвори хотел близу Белата Куќа

0
526

Доналд Трамп отвори нов хотел со 263 соби. Хотелот е во близина на Белата Куќа. Инвестицијата изнесува 200 милиони долари.

Trump International Hotel се наоѓа во Old Post Office Pavilion на 15 минути пеш од Белата Куќа.

20160915-tramp-otvori-hotel-blizu-belata-kukja-1-jpg

Во најновиот хотел на Трамп се наоѓа најголемата балска сала која се вика „Presidential Ballroom”.

Во хотелот, меѓу другото, има кристални лустери и спа и фитнес центар на простор од 930 квадратни метри, дизајниран од Иванка Трамп.

20160915-tramp-otvori-hotel-blizu-belata-kukja-5

Цените за ноќевање во Trump International Hotel се движат од 460 до 12.000 долари.

www.fakulteti.mk