Трендовите за обувките доаѓаат од Адамс шуз Битола

0
1524

Во Адамс шуз, пристигнаа најновите колекции на обувки за оваа сезона.

Ниските температури нè принудуваат што подобро да ги заштитуваме стапалата од ветровитото и влажно време. Новите трендови на прво место се практични, затоа што предлагаат обувки во кои вреди да инвестирате и кои ќе сакате да ги задржите долги години.

Од брендовите застапени е колекциите на Адамс, Пупило, новата линија на флекс обувки. Тука се и единствените Wall Street, Khrio, Marila кои се екстра удобни, анатомски и кожни обувки пред се .

Кратките чизми до глужд се идеални и тренди за оваа сезона. За поудобен чекор тука се класичните ниски обувки , потоа моделите со анатомска основа изработени од кожа.
Елегантните обувки никогаш не излегуваат од мода. Тука се оние со висока потпетица, оние до глужд, а со оглед на тоа дека оваа сезона лакот и плишот повторно се враќаат на светските модни сцени и моделите на Адамс пред се се од лакирана кожа и плиш.
Целата богата палета на обувки е надополнета со различните модели на ташни.
За најмладите во Адамс Шуз ќе ги пронајдете детските чизмички, а за мажите кои негуваат добар стил, тука се колекциите на класичните, получизмите и слично.

Во Адамс шуз, очекуваат уште неколку колекции на обувки.

Попустот сеуште трае од 70 проценти, за колекциите од пролет лето.
Обувките итекако го надополнуваат целосниот стајлинг, а најдобрите модели ги има само во Адамс Шуз.

Посетете ги, во центарот на Битола.