Три лица загинаа во сообраќајка кај Гевгелија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Три лица, државјани на Србија устрово настрадале во сообраќајна несреќа која се случила кај Гевгелија, пренесува „Телеграф“ повикувајќи се на информации од Обвинителството.

Според првичните информации несреќата се случила утрово околу седум часот. Во тешката сообраќајна несреќа учествувале две возила при што едно патничко возило удрило во метален столб за вертикална сигнализација.

Од силината на ударот и настанатите повреди во несреќата полинале три лица српски државјани.

Share.