Три лица загинаа во сообраќајка кај Зајас

0
752

Според засега неофицијалните информации, во тешката сообраќајка кај Зајас загинале 3 лица.

Имено, дошло до судар на патничко моторно возило „форд“ во трактор кој неосветлен возел по магистралниот пат А2 Кичево – Скопје, кај селото Зајас.