Три возила кај Меџитлија се судрија

0
739

На 22.12.2015 година во 12.25 часот во Битола на крстосницата од А-3 Битола ГП„Меџитлија“ и Р-2338 с.Меџитлија-с.Старавина, се случила сообраќајна незгода помеѓу  ПМВ„Мерцедес“, управувано од П.Г.(50) од Р.Грција, ПМВ„Опел Астра“ управувано од И.С.(43) од Битола, и ПМВ„Опел Астра“, управувано од Г.М.(40) од с.Кременица, битолско. Во незгодата возачите И.С. и Г.М. се здобиле со телесни повреди, кои по укажаната лекарска помош во КБ-Битола се пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Битола и се преземаат  мерки за расчистување на случајот.