Тричковски против својот бивш Бриж во групите од Лига на Европа

0
531

Борусија Дортмунд која е главен кандидат за трофејот во Лигата на Европа пред стартот на групната фаза доби интересна група во која е голем фаворит, а ќе има и меч во Солун против тимот на ПАОК. Македонија свој претставник има во Иван Тричковски, кој со Легија доби група која може да му понуди дуел против неговата бивша екипа, Бриж.

Група А: Ајакс, Селтик, Фенербахче, Молде

Група Б: Рубин Казан, Ливерпул, Бордо, Сион

Група Ц: Борусија Дортмунд, ПАОК, Краснодар, Кабала

Група Д: Наполи, Бриж, Легија Варшава, Митјиланд

Група Е: Вилјареал, Викторија Плзен, Рапид Виена, Динамо Минск

Група Ф: Олимпик Марсеј, Брага, Либерец, Гронинген

Група Г: Днипро, Лацио, Сент Етјен, Розенборг

Група Х: Спортинг Лисабон, Бешикташ, Локомотив Москва, Скендербег

Група И: Базел, Фиорентина, Лех Познањ, Белененшеш

Група Ј: Тотенхем, Андерлехт, Монако, Карабаг

Група К: Шалке 04, АПОЕЛ, Спарта Прага, Астерас

Група Л: Атлетик Билбао, АЗ Алкмар, Аугсбург, Партизан