Тројца од „ Транспортер“ денеска на распит во Кривичниот суд

0
1047

Од судот за Тера само потврдуваат дека завршил распитот на тројцата осомничени кои денеска беа на распит пред судија на претходна постапка и дека се чека судијата да ги потпише решенијата, но одлуките не се соопштуваат официјално.