Уапсен Зоран Божиновски, се чека екстрадиција за Македонија

0
562
Во Нови Сад е уапсен македонскиот новинар Зоран Божиновски од страна на српските власти, дознава 24 Вести.
Божиновски денеска ќе биде изведен пред судија во Нови Сад, по што следува процесот за негова екстрадиција во Македонија.
Македонските власти имаат распишано потерница за Зоран Божиновски кој е еден од осомничените во процесот „Шпион“