Убедлива победа на Пелистер против Работнички

0
2464
Пелистер стави крај на победничката серија на Работнички, ги совлада со убедливи 3-0 и ги помина на врвот на табелата.
Бујчевски го отвори натпреварот пред самиот крај на првото полувреме, во финишот од мечот реализираа Љамчевски и Фернандо за радост на битолските навивачи.
14103016_841592125942329_8731617607599092975_o (1)
На врвот со по десет бода и иста гол разлика се Вардар и Пелистер, Работнички има еден бод помалку.
14117860_1232970843421862_72670613455755582_n