Убиени осум полицајци во Египет

0
495

Најмалку осум египетски полицајци загинаа при напад на непознати лица против возило на полицијата во градот Хелуан, кој се наоѓа јужно од Каиро, пренесува Ројтерс.

Спред претходни информации напаѓачите биле четворица. Тие се доближиле со пикап до полицајците, кои се враќале од задача, запреле се нивниот автомобил и стрелале на нив со автоматско оружје.