Умерен земјотрес регистриран на Кос

0
363

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран на грчкиот остров Кос, каде претходно беше регистриран силен земјотрес, јави „Њуз ин“.

Потоа уследил уште еден земјотрес со интензитет од 4,3 степени, но тој не бил почувствуван на Кос.

Епицентарот на вториот земјотрес бил во морето во близина на турскито брег.