Уште еден напад со нож во Ерусалим

0
474

Една жена е полесно повредена денеска при нов напад со нож во близина на централната автобуска станица во Ерусалим.

Полициијата веднаш реагирала и го застрелала напаѓачот.

Напаѓачот се обидел да се качи во автобус откако ја нападнал повозрасната жена.

Еден од полицаец стрелал врз напаѓачот и успеал да го неутрализира, се наведува во полициското соопштение.

Претходно во Стриот град на Ерусалим бил спречен друг Палестинец да изврши напад со нож.