Уште едно возило опожарено во Битола

0
1396

На 21.07.2016 година околу 02.30 часот во Битола на ул.„Борка Талевски Модерното“  непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност при што настанал пожар на ПМВ „Мерцедес Ц220“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Б.Ш. (38) од Битола. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а опожарен бил предниот браник.  Увид е извршен  и се преземаат мерки за расчистување на случајот.