Утре е Ден на жалост во Македонија

0
882

Утре во Македонија е прогласен ден на жалост поради смртта на 20 лица од обилните врнежи на дожд и поплави.

Се очекува ваква одлука да донесе Владата на вонредната седница закажана за попладнево, а на предлог на Советот на Град Скопје.