Утре работен појадок на Димитров и Османи со Прибе

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Како што беше најавено од еврокомесарот Јоханес Хан, Прибе во Македонија доаѓа за да помогне во спроведувањето на реформите поврзани со итните реформски приоритети, соопшти МНР.

Хан денеска беше во посета на земјава и имаше средби со премиерот Зоран Заев, со министри во Владата и со лидерите на парламентарните политички партии. Тој повика на консензус за реформите за напредок на земјата кон ЕУ и конструктивна соработка.

Share.