Утре започнува Интернационалниот музички фестивал ТРА-ЛА-ЛА

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

tra la la 2

Од утре 12 август до сабота 15 август во Битола  почнува 16 тото издание на Интернационалниот музички фестивал ТРА-ЛА-ЛА .Учество ќе земет таленти од 12 земји. Манифестацијата е од напреварувачки карактер. Натпреварувачите ќе ги отценува 7 члено стручно жири  а најдобрите ќе бидат наградени во сабота на Гала концертот а ќе биде доделена наградата Гран при, рече мЕѓу другото директорот на фестивалот Тони Алексовски.

Share.