Вака српските МИГ-29 го пречекаа кинескиот претседател

0
1939

Два часа пред и два часа по слетувањето на боингот 747 Air Кина со кој во историска посета на Србија стигна кинескиот претседател Си Џинпинг, сообраќајот на небото над Србија беше затворено, а над небото крстареа ловците на МИГ -29 на Војската на Србија.

http://reporter.mk/