Ван Гал: „Валдес може да си побара нов клуб„

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поранешниот шпански репрезентативец и стартен голман на Барселона Виктор Валдес ќе биде продаден од својот клуб Манчестер Јунајтед, откако нема повеќе иднина на „Олд Трафорд”. „Виктор Валдес не е во составот, бидејќи во нашиот тим нема место за таков фудбалер. Филозофијата е како играме фудбал и како го одржиме својот играчките ритам. На пример, тој одби да игра за вториот тим минатата сезона. Ова е еден апсект од филозофијата за фудбалот … но има уште многу такви аспекти во предметната филозофија, што треба да следи за да си голман на Манчестер Јунајтед ” изјави Ван Гал.

Share.