Вардар е европски шампион

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вардар е европски шампион, македонскиот тим го победи ПСЖ со 24:23 со гол во последната секунда на Чупиќ и седна на континенталниот трон испишувајќи историја за спортот во нашата земја!

Македонија го слави Вардар, „црвено-црните“ се новиот ракометен европски шампион, историски ден за македонскиот спорт! Уште една магична партија на Вардар, по Барселона падна и големиот ПСЖ пред момците на Раул Гонзалез.

 

Share.