Вечерва протест пред домот на градоначалникот

0
2251

Дел од оние кои протестираа во изминатите пет дена во Битола, по денешниот пленум што го одржаа попладнево кај Офицерскиот дом, нешто после 19 часот се упатија по улицата Партизанска во Нова Битола.

Се собраа да го изразат како што рекоа револтот пред зградата во која што живее градоначалникот на Битола.

13014910_1196520733693941_2133589672_n