„Вечното дерби„ во осминафиналето на Купот на Македонија

0
755

Во прес центарот на Куќата на фудбалот денес беа извлечени двојките за осминафиналето од Купот на Македонија. Најголемо внимание секако дека привлекува дуелот на „вечните ривали„ Вардар и Пелистер.

 

Шкендија – Металург

Македонија Ѓ.П – Љубљанци

Влазрими – Младост Царев Двор

Ренова – Силекс

Гостивар – Работнички

Хоризонт Турново – Скопје

Брегалница – Шкупи 1927

Вардар – Пелистер

 

Првите мечеви се играат на 30 септември 2016 година.