Верижен судир на 14 возила

0
897

Нема повредени лица во верижниот судир во кој учествувале 14 возила, а се случил попладнево околу 18,30 часот на автопатот Градско-Велес. Причинета е само поголема материјална штета.

АМСМ веќе информираше дека сообраќајот на овој дел од автопатот е во прекин и дека само за патничките возила се врши пренасочување по спореден пат.