Верижен судир на околу 50 возила во Пенсилванија

0
475

Неколку лица вчера загинаа а повеќе од 40 се повредени во верижна несреќа во која учествувале над 50 возила во американската држава Пенсилванија. Верижната несреќа се случила 120 километри северозападно од Фредериксборг.На телевизиските снимки од лице место се гледаат автомобили и камиони на трите ленти на автопатот. На возачите им било советувано да бидат максимално внимателни поради студеното време и снегот.