Видео:Лазаров го постигна најубавиот гол на Светското првенство

0
667

ИХФ ги избра најдобрите десет погодоци на Светското првенство во Франција, а голот број еден е цепелинот помеѓу Дејан Манасков и Кире Лазаров.

Уште едно признание за македонскиот капитен, покрај тоа што беше најдобар стрелец, го постигна и најубавиот гол на СП во Франција.

mkd.mk