ВИДЕО: Македонски и грчки навивачи пред кошаркарскиот натпревар во Загреб

0
688

Денешниот меч помеѓу Македонија и Грција ќе биде трет на големите кошаркарски приредби и вкупно четврт помеѓу двете соседни земји. Скорот до овој момент е две наши победа и една на Грција, со нашите попријатно присеќање на Литванија 2011 од Полска 2009 година.

Македонија има и една победа над Грција во еден пријателски натпревар во Улм во Германија со 77:75 во подготовките за Евробаскетот во Литванија.

Близу 1500 македонски навивачи има на денешниот натпревар во Загреб да ја бодрат нашата репрезентација, за натпреварот од 18 часот.