ВИДЕО: Ракометните легенди ја кренаа Битола на нозе!

0
871

Два дена по ракометниот спектакл во Битола и дуелот на легендите на Пелистер и македонската репрезентација, уште се прераскажува натпреварот и дружењето на ракометарите од „златната“ генерација на ракометот во нашата земја.

Погледнете како Пелистер извојува победа над македонската репрезентација со 25-22 и како актерите реагираа на ракометниот хепенинг: