Видео: СДСМ слават во Битола

0
3453

Според изборниот штаб на СДСМ, Наташа Петровска, кандидат на коалицијата предводена од СДСМ убедливо води со 2:1 во битката за градоначалник на Битола.

Излезноста во Битола е повеќе од 60 проценти, информираше вечерва Гого Видимче од СДСМ