Викендов „Електрични оргазам“, „Скопје колинг“ и Бајага

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Три музички настани во Скопје во организација на Авалон продукција. Вечерва концертот на „Електрични оргазам“ на стадионот на АРМ.  Утре домашни музичари ќе ја забавуваат публиката на фестивалот „Скопје колинг“, а неделата е резервирана за Бајага и инструктори, информираа организаторите.

„Скопје колинг“ прв пат собира македонски артисти. Најдоброто од македонските бендови. Се надеваме дека ќе биде во најдобар ред, ќе биде многу добро, дека ќе има многу публика, бидејќи интересот за овој фестивал е многу голем, изјави Ивана Нолчевска од Авалон продукција.

 

Share.