Вице шампиони во одбојка на Македонија кадетки

0
1286

Кадетките од ОК Пелистер Волеј се вице шампиони во одбојка на Македонија кадетки.
„ Голем настан за Битола, се боревме за златниот медал во ова финале, но не успеавме, малку среќата не беше на нашата страна, се повреде еден од нашите клучни играчи, се надеваме дека ќе биде се во најдобар ред. Нашите амбиции се да бидеме горе на табелата, меѓутоа можам да кажам дека на почетокот на сезоната ниту на сон не можевме да сонуваме дека ќе стигнеме до овде, но затоа ова за нас е еден голем успех, историски успех за нас, за нашиот клуб, совладавме големи екипи, ривали и не можеме да не бидеме задоволни со втото место и вице шампионска титула“ рече Роберт Митковски тренер од клубот.
Резултат: ОК Ппелистер Волеј – ОК Наковски Волеј  1:3 (25:21; 17:25; 21:25; 18:25)